У сумській Центральній міській клінічній лікарні вперше застосували методику 3D-моделювання для виготовлення пластикового прототипу кістки пацієнта.
— Молодий чоловік понад рік тому впав з висоти і сильно постраждав. Важка черепно-мозкова травма не давала можливості серйозно зайнятися переломом стегна, — розповідає завідувач ортопедо-травматологічного відділення №2 Юрій Барабан. — На той час його не прооперували, кістка зрослася неправильно: із залишковою деформацією, що не давало змоги повноцінно рухатися.
Ортопеди Центральної міської лікарні під час планування операції вирішили застосувати 3D принт-моделювання. За даними КТ-обстеження створили 3D-модель стегнової кістки пацієнта. Такий персоніфікований макет допоміг зробити точні розрахунки введення металоконструкцій і кутів вирівнювання кістки. В результаті операції лікарі успішно виправили деформацію кістки.
В Європі такі методи хірургічного лікування є стандартом. Створення 3D-моделі дає можливість розробити індивідуальну операцію. Це скорочує час хірургічного втручання і робить його менш інвазивним.
Лікарі розповіли, як можна ефективно впоратися зі стресом без пігулок.
Джерело: dancor.sumy