Науковці виявили, що забруднення повітря впливає на розвиток раку так само, як куріння, алкоголь та ожиріння.
Вчені проаналізували 27 досліджень і помітили пряму залежність між забрудненням повітря та захворюваннями, зокрема раком молочної та передміхурової залоз.
Як повітря впливає на ризик раку
За результатами аналізу, тривалий вплив забрудненого повітря може збільшити ймовірність розвитку раку молочної залози на 45% і раку передміхурової залози на 20-28%.
Брудне середовище також підвищує ризик смерті від раку молочної залози на 80%, а від будь-якого виду онкології — на 22%.
Професор Кефах Мокбель зазначає, що забруднене повітря тепер є таким же значущим фактором ризику, як куріння, ожиріння та алкоголь.
Що найбільш небезпечне
Особливе занепокоєння у дослідників викликають тверді частки PM2,5 у повітрі. Вони утворюються внаслідок вихлопних газів, паління тощо.
Тверді частки PM2,5 під час потрапляння в організм викликають тихе пошкодження ДНК, яке сприяє розвитку раку.
Дослідження також підтверджує — забруднене повітря пов’язане з більш агресивним характером ракових захворювань і гіршим прогнозом. Це стосується майже всіх видів раку.
Як уникнути раку
Професор Мокбель рекомендує захищатися від негативного впливу забрудненого повітря.
Експерт радить уникати місць, де є багато джерел забруднення, та дотримуватися середземноморської дієти, бо вона містить антиоксиданти.
Нечисте повітря також може потрапляти в легені через вейпінг.