Дитяча смертність в Україні знизилась – неонатологи

Дитяча смертність в Україні знизилась – неонатологи

З 2019 року в Україні зменшилася дитяча смертність. Якщо раніше вона становила 7,8 і 8,6 на 100 тис., то зараз 6,7.

Про це на брифінгу УНН повідомила Тетяна Знаменська, неонатолог, керівник відділу Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М.Лукьяновой НАМН України.

– Ми розробили нові протоколи ведення і стандарти лікування новонароджених для перинатальних центрів країни, – сказала вона. – І прикро, що зараз немає пріоритетності питань материнства і дитинства. Про новонароджених і вагітних жінок все більше мовчать.

Неонатолог зазначила також, що за останні три роки знизилася народжуваність з 500 тис. дітей на рік до 270 тис. Різниця становить 43%. Кожні 11 дітей мають відхилення у здоров’ї, а неонатологів стає все менше.

Зараз дивляться

– У той же час покращилася робота з орфанними захворюваннями і метаболічними порушеннями, ми стали виходжувати недоношених, – зазначила Тетяна Знаменська. – Хочемо, щоб вони мали хорошу якість життя. У цьому питанні ми тісно співпрацюємо з регіональними перинатальними центрами, регіональними лікарнями.

Вкрай рідкісні випадки смертей в результаті вакцинації дітей миттєво стають надбанням громадськості, породжуючи безліч чуток і домислів.

Джерело
УНН
Теги
дети
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка