Усі медзаклади в Україні переходять на е-лікарняні – Ляшко

Усі медзаклади в Україні переходять на е-лікарняні – Ляшко
Джерело: Depositphotos

Усі медичні заклади в Україні мають запустити електронні лікарняні з 1 вересня. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час спільного брифінгу Міністерства цифрової трансформації, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики.

За його словами, в Україні з 4 червня до 1 вересня – перехідний період, тобто можна користуватися електронним лікарняним та паперовим листом непрацездатності.

Ці три місяці виділили для того, щоб лікарі навчилися користуватися системою та оформлювати електронні лікарняні. Також потрібно підготувати медичні системи, зробити всі модулі, щоб потім не було збоїв.

Зараз дивляться

– Із 1 вересня всі лікарні мають перейти на електронні лікарняні. Це значно спростить роботу МОЗ та Мінсоцполітики, і все працюватиме як годинник. Лікарям це теж спростить роботу, адже вони не переписуватимуть вручну дані пацієнта, – зазначив Ляшко.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, електронний лікарняний зберігає персональну інформацію громадян і роботодавці не можуть отримати інформацію, чим саме хворіє людина.

Також новий формат лікарняних допоможе боротися з підробними лікарняними. На спеціальному сервісі можна буде перевірити за номером документа, чи справді є лікарняний.

Ляшко додав, що відкриття і закриття лікарняних – безкоштовне. Тому якщо в людини попросили доплату за це, варто звернутися до правоохоронців та на гарячу лінію МОЗ.

Наприкінці квітня МОЗ закликало медичні заклади повністю забезпечити готовність до запуску електронних лікарняних. У МОЗ зазначили, що  е-лікарняний зможуть отримати ті пацієнти, які внесені до онлайн-системи охорони здоров’я та мають історію звернень до лікаря.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка