На Чернігівщині спалах ботулізму: померла 38-річна жінка

На Чернігівщині спалах ботулізму: померла 38-річна жінка
Джерело: Depositphotos

На Чернігівщині від ботулізму померла 38-річна жінка. Про це повідомили у лабораторному центрі МОЗ України.

Експерти зазначили, що причиною захворювання стала в’ялена риба власного виробництва, яку вживала жінка. В області вже зареєстровано шість підтверджених випадків захворювання на ботулізм.

Нещодавно жінка з Черкаської області також захворіла на ботулізм через те, що вживала домашню ковбасу.

Зараз дивляться

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Найчастіше причиною хвороби стають продукти домашнього консервування – м’ясо та риба.

Захворювання небезпечне тим, що у будь-який момент після того, як вегетативні форми потрапляють в організм людини, вони можуть почати виділяти токсини, що може призвести до різкого погіршення стану та викликати зупинку дихання.

Симптоми ботулізму

Симптоми залежать від кількості токсину, який потрапив до організму людини. Найчастіше зустрічається підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення, нудота, блювання, послаблення випорожнень, а потім – стадія парезу кишківника – здуття живота, закреп, ураження м’язів шиї та кінцівок.

Усіх людей із ботулізмом або підозрою на це захворювання обов’язково госпіталізують, адже саме від ранньої діагностики та правильного лікування залежить життя людини.

Детальніше про симптоми та лікування ботулізму читайте на Фактах ICTV.

Джерело: Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка