Що робити, коли вкусив кліщ – поради лікаря

Що робити, коли вкусив кліщ – поради лікаря
Джерело: Pixabay

Існують різні ступені присмоктування кліща. Якщо він тільки-но всівся на тіло і розпочав свою брудну справу, то його ще можна видалити самостійно.

Але робити це необхідно спеціальними гачками, які продаються в аптеці або медичних центрах.

Є такий у вас? Ні. Тому лікар-інфекціоніст Віктор Петров радить все ж таки звернутися до травмпункту. Або ж до спеціаліста, який продезінфікованими інструментами в асептичних умовах видалить того кліща правильно.

Зараз дивляться

– Після того, як кліща витягли, несіть його до лабораторії на аналіз, – говорить Віктор Петров. – Буде дуже добре дізнатися, чи не інфікований цей кліщ бореліозом, або хворобою Лайма.

Кожен другий кліщ переносить інфекцію. І якщо вам дістався “чистий”, то й боятися нічого. Але якщо кліщ інфікований збудником бореліозу, вам слід звернутися до сімейного лікаря або до інфекціоніста, щоб той призначив антибіотикотерапію для профілактики розвитку хвороби.

Звісно, можна не робити діагностику кліщу, а почекати 10 днів, самому здати кров на аналіз, однак таким чином ви втрачаєте час. Лікування в такому разі буде довготривалим і болючим (якщо вам призначать антибіотики в ін’єкціях).

Іноді, дуже рідко, кліщі можуть бути дуже небезпечними і переносити збудників одразу кількох хвороб. Тому не варто нехтувати порадами лікарів про дослідження кліщів, які вас укусили.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка