Сovid-cпалах в одеському таборі: у 33 дітей виявили штам Дельта, деяких відправлять додому

Сovid-cпалах в одеському таборі: у 33 дітей виявили штам Дельта, деяких відправлять додому
Джерело: Depositphotos

В Українському дитячому центрі (УДЦ) Молода гвардія в Одеській області стався спалах Covid-19. У 33 вихованців підтвердили інфікування штамом коронавірусу Дельта.

Про це повідомив головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров у ексклюзивному коментарі Фактам ICTV. Щоб підтвердити діагноз, проби надіслали до київської лабораторії.

Зараз дивляться

Він зазначив, що говорити про стовідсоткове інфікування штамом Дельта наразі не можна. За попередніми дослідженнями, цей варіант виявили у 33 дітей, але варто дочекатися остаточних результатів.

– Робити висновки ще зарано, наразі ми не можемо казати точно. Це попередні, підкреслюю, попередні результати. Матеріали відправили до референс-лабораторії в місті Київ, – додав санлікар.

Тестувати дітей на штам Дельта збиралися іще 17 серпня. Але тоді хотіли робити вибіркове тестування тих вихованців, у яких, крім експрес-тесту, позитивним виявиться і ПЛР-тест на Covid-19.

Крім того, міська влада області збирається розвозити дітей з центру по домівках, але не всіх. Діти, які перебувають у таборі Зоряний, де і стався спалах коронавірусу, разом з обслуговуючим персоналом, кухарями та технічними працівниками протягом 14 днів будуть на карантині.

А тих дітей, які не контактували з цим табором, відправлять додому. Їх обов’язково протестують на коронавірус для того, щоб упевнитися, що вони здорові.

– Діти, яких ми збираємося відправити додому, жили абсолютно в інших таборах, приміщеннях, з іншими столовими, ігровими зонами, не контактували з тими дітьми, які зараз хворіють. Весь табір, який заразився, перебуває в окремих приміщеннях, з окремим харчуванням. Вони будуть там 14 днів з моменту останнього виявлення хворого, – каже Гончаров.

За його словами, на території центру розгорнули медико-санітарну частину для госпіталізації дітей з легким перебігом хвороби, і для тих, кому потрібна медична допомога на первинному етапі. Але щойно погіршується стан дитини, її терміново переводять у Covid-лікарню.

Нині на території міста Одеса є дві лікарні, у які можуть госпіталізувати дітей з Covid-19 для подальшого лікування. В обох є майже 200 місць.

– У таборі Зоряний зараз перебуває 494 дитини, тобто якщо ситуація погіршиться, місць у лікарнях для надання кваліфікованої медичної допомоги вистачить, – додав він.

Санлікар наголосив, що на місця здорових дітей, яких відвезуть додому, розселять інфікованих для зменшення контактування та мінімізації поширення хвороби.

Лікар-епідеміолог Людмила Мухарська також зазначила, що з епідемічного погляду, помістити увесь табір на карантин – це правильне рішення. Вони мають там перебувати до того моменту, поки не перестануть поширювати вірус.

Про спалах коронавірусу в одеському дитячому центрі стало відомо 16 серпня. Тоді інфікувалися 42 дитини та двоє працівників. Станом на 10.00 18 серпня Covid-19 вже діагностували у 50 дітей та трьох вожатих. А четверо дітей перебувають у лікарні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка