Стійкість мікробів до антибіотиків зростає – ВООЗ

Стійкість мікробів до антибіотиків зростає – ВООЗ
Джерело: Depositphotos

Понад 3 млн випадків резистентності хвороботворних мікробів до дії антибіотиків було офіційно зареєстровано Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) в 2020 році. Про це ВООЗ повідомила в своєму традиційному релізі, опублікованому 9 червня 2021 року.

Зокрема, в документі згадуються колі-інфекція (Eschtrichia coli), що демонструє опірність до третього покоління антибіотиків-цефалоспоринів і золотистий стафілокок (Staphylacoccus aureus), резистентність якого з кожним роком виходить на новий рівень.

На думку ВООЗ, це пов’язано, в першу чергу, з більш тривалими періодами госпіталізації пацієнтів.

– Судячи з усього, резистентність вища в країнах з низькими і середніми доходами, що мають обмежений доступ до сучасних антибіотиків, що ефективно діють проти цих інфекцій, – наголошується в релізі.

У своїй доповіді, опублікованій в квітні 2021 року ВООЗ повідомила, що, за її даними, жоден з понад 40 антибіотиків, які перебувають на стадії клінічних випробувань, по показав переконливою здатності пригнічувати хвороботворні бактерії.

Про це ВООЗ інформувала Глобальну систему з нагляду за стійкістю до протимікробних препаратів (GLASS).

ВООЗ закликала світову спільноту до “подальшій роботі над поліпшенням репрезентативності та якості даних по зазначеній проблемі”.

Читайте також про те, чи можут ліки, які вже існують лікувати Covid-19.

Джерело: ВООЗ

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка