Священне місце і жодного алкоголю: топ-8 способів поліпшити якість сну

Священне місце і жодного алкоголю: топ-8 способів поліпшити якість сну
Джерело: Depositphotos

Здоров’я і самопочуття людини безпосередньо залежать від того, як вона спить. Водночас важливою є не лише тривалість, а й якість сну.

Але люди все частіше почали ігнорувати цей важливий фактор.

– Проблеми зі сном є глобальною епідемією, яка загрожує здоров’ю і якості життя до 45% населення світу, – заявляють представники Всесвітнього товариства сну.

Щоб довше залишатися здоровим, жити повноцінно, потрібно дотримуватися гігієни сну.

Зараз дивляться

Топ-8 способів поліпшити якість сну

  • Створити ідеальне місце

Якість сну залежить від місця і умов, у яких спить людина. Вони мають бути максимально комфортними – від ліжка і матраца до температури у кімнаті. Згідно з даними науковців, найкраще людина спить за температури від 15° до 20°.

  • Розписати розпорядок дня

Він допоможе не лише більш раціонально використовувати час, але і правильно налаштуватися на сон. Можна вписати у нього йогу, медитацію або прослуховування музики перед сном.

  • Прибрати світло

Зайве освітлення у кімнаті заважатиме якісному сну. Адже гормон мелатонін виробляється лише у темряві. Тому потрібно за можливості прибрати всі джерела світла.

  • Приглушити звук

Це ж стосується і звуку. Краще спати у тиші і намагатися створити такі умови.

  • Менше кофеїну вдень

Ніхто не говорить, що потрібно відмовитися від напоїв, що бадьорять. Але їхнє вживання бажано обмежити за шість годин до сну.

  • Жодного алкоголю

Зі спиртним та ж ситуація. Воно допоможе заснути, але затримає на більш легких стадіях сну. А людині для повного відновлення потрібен більш глибокий сон.

  • Уникати важкої або солодкої їжі

Звичка наїдатися перед сном впливає на здатність висипатися. Деякі продукти можуть зробити відпочинок неспокійним, наприклад, цукор. А важка їжа потребує перероблення, що не дозволить організму нормально відпочити.

  • Зробити місце сну священним

Зона відпочинку має бути зоною відпочинку – і більше нічим. Гратися з дітьми, їсти краще в інших місцях. Якщо регулярно порушувати це правило, то мозок не буде сприймати спальню як місце відпочинку і не налаштовуватиметься на такий лад.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка