У Чорному морі зафіксували токсичну бактерію – Aphanizomenon flos-aquae. Зміни у воді спровокували значні опади.
Aphanizomenon flos-aquae – є пріснувато-солонуватоводним видом ціанобактерій. Внаслідок масового розвитку утворює щільні поверхневі скупчення і починається “цвітіння” води.
За словами лікаря-інфекціоніста Фаллахі Нуржахан, для розвитку цієї бактерії ідеальними умовами є: тепла та сонячна погода, застояна вода або дуже повільна течія, велика кількість поживних речовин (наприклад, на ділянці скидання стічних вод).
– Aphanizomenon flos-aquae має як токсичні, так і нетоксичні форми. Токсичні форми Aphanizomenon flos-aquae здатні синтезувати афлатоксини. Вони складаються з суміші неосакситоксину (90 %) і сакситоксину (10%), – зазначила вона.
Інфекціоніст стверджує, що їх токсичність може проявлятися під час активного розвитку. Токсична дія синьо-зелених водоростей проявляється в масовій загибелі гідробіонтів, водоплавної птиці та домашніх тварин.
– У людини під час отруєння токсинами цих водоростей розвивається алергія, кон’юнктивіт та харчова інтоксикація, – додала спеціаліст.
Нещодавно Одеський обласний центр МОЗ повідомив, що морська вода біля узбережжя міста придатна для купання та відповідає санітарним нормам. Чи можна купатися у морі біля Одеси – читайте на нашому сайті.