Цвітіння води у Чорному морі: чим небезпечна для людини виявлена бактерія

Цвітіння води у Чорному морі: чим небезпечна для людини виявлена бактерія
Джерело: Depositphotos

У Чорному морі зафіксували токсичну бактерію – Aphanizomenon flos-aquae. Зміни у воді спровокували значні опади.

Aphanizomenon flos-aquae – є пріснувато-солонуватоводним видом ціанобактерій. Внаслідок масового розвитку утворює щільні поверхневі скупчення і починається “цвітіння” води.

За словами лікаря-інфекціоніста Фаллахі Нуржахан, для розвитку цієї бактерії ідеальними умовами є: тепла та сонячна погода, застояна вода або дуже повільна течія, велика кількість поживних речовин (наприклад, на ділянці скидання стічних вод).

Зараз дивляться

– Aphanizomenon flos-aquae має як токсичні, так і нетоксичні форми. Токсичні форми Aphanizomenon flos-aquae здатні синтезувати афлатоксини. Вони складаються з суміші неосакситоксину (90 %) і сакситоксину (10%), – зазначила вона.

Інфекціоніст стверджує, що їх токсичність може проявлятися під час активного розвитку.  Токсична дія синьо-зелених водоростей проявляється в масовій загибелі гідробіонтів, водоплавної птиці та домашніх тварин.

– У людини під час отруєння токсинами цих водоростей розвивається алергія, кон’юнктивіт та харчова інтоксикація, – додала спеціаліст.

Нещодавно Одеський обласний центр МОЗ повідомив, що морська вода біля узбережжя міста придатна для купання та відповідає санітарним нормам. Чи можна купатися у морі біля Одесичитайте на нашому сайті.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка