У Полтаві вперше проведено операцію на відкритому серці – Лазоришинець

У Полтаві вперше проведено операцію на відкритому серці – Лазоришинець
Джерело: Depositphotos

Хірургічна операція з приводу аортокоронарного шунтування на відкритому серці з використанням апарату штучного кровообігу стала першим такого роду оперативним втручанням для Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру.

У операційного столу зібралася спільна бригада місцевих кардіохірургів і їхніх колег з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

– Зараз в Україні діють 49 кардіохірургічних центрів, 34 з яких вже виконують такого рівня операції, – зазначив директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець.

Він особливо відзначив, що відтепер Полтавський кардіоваскулярний центр став повноправною хірургічної структурою, в ресурсах якої з’явилася можливість оперувати на європейському рівні.

Зараз дивляться

Пацієнт, 70-річний житель Кременчука, відчуває себе добре і дихає самостійно.

Аортокоронарне шунтування показано при патології трьох і більше судин. Суть операції – вшивання вени, яку беруть з ноги, між аортою і коронарною артерією.

– В Україні є потреба в аортокоронарному шунтуванні. Адже зараз виконується 140 таких операцій на 1 000 000 населення, тоді, коли за кордоном такий показник становить 1300-1800 операцій, – зауважив глава Полтавської ОДА Олег Синегубов.

За його словами, полтавські хірурги якийсь час будуть практикуватися на базі Інституту Амосова, щоб за кілька років навчитися проводити такого рівня втручання самостійно.

Читайте також про ще одне надзвичайне хірургічне втручання, цього раз львівських кардіохірургів, з приводу розшарування аорти.

Джерело: Полтавська ОДА

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка