Чому вагітні втомлюються. Науковці назвали причину

Чому вагітні втомлюються. Науковці назвали причину
Джерело: Pexels

Багато жінок зіштовхується з втомою під час вагітності, особливо у першому та третьому триместрах.

Науковці з Університету Отаго (Нова Зеландія) визначили, які процеси в організмі провокують такі зміни.

Вони провели експеримент, щоправда на лабораторних мишах. Самок помістили до кліток з біговим колесом. До спарювання та настання вагітності вони пробігали на ньому від 7 до 13 км, після – ледве 6 км. Водночас їхня продуктивність знижувалася протягом усього періоду виношування потомства та скоротилася до 500 м.

Зараз дивляться

Причиною швидкої втоми майбутніх мам науковці називають вироблення гормону пролактину. Він не лише бере участь у формуванні статевого потягу, забезпечує нормальний перебіг лактації, а й може впливати на фізичну активність та витривалість під час вагітності.

– Ми підтвердили, що вивільнення пролактину, викликане спарюванням, призводить до помітного зниження активності у мишей на ранніх термінах вагітності, і цей пригнічувальний ефект зберігається протягом всієї вагітності й у перші кілька днів лактації, – зазначив керівник дослідження Шерон Ледман.

Науковці з’ясували, що під час вагітності у жінок рівень пролактину підвищується від 10 до 20 разів. Після народження дитини він залишається високим, а згодом повертається до норми.

Джерело: eLife

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка