Долучитися до Всенародного дня батька в Україні: поділіться знімками батьків і дітей у соцмережі

Оксана Михайлова журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
військовий

депозит

Всеукраїнська мережа клубів батьківського виховання Папа Хаб закликає українців ділитися світлинами батьків зі своїми дітьми в Facebook. Така ініціатива приурочена до Всенародного дня батька, який святкують в Україні у вересні. Це неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій.

Через війну чимало тат зараз перебувають у вимушеній розлуці зі своїми дітьми. Чимало дітей сьогодні в евакуації, за кордоном, а чоловікі воюють, заробляють гроші.

Як краще налагодити зв’язок батьків і дітей, журналістам Фактів ICTV розповіли психологи Тато Хаб.

– Втрата можливості спілкуватися з батьком – це комплексна втрата. Тому що втрачається зв’язок з рідним містом, з квартирою, з речами, зі звичним укладом життя, – каже психолог Євген Гречаник.

За його словами, це шкодить не тільки дітям, а й дорослим. Папи глибоко переживають, що не бачать, як ростуть їхні сини і дочки, як роблять перші кроки або йдуть вперше в школу.

Єдино можливий зв’язок сьогодні – через Інтернет. Але, за словами фахівців, це повинні бути не просто розмови. Слід придумати ритуал, який дитина робить тільки з татом.

– Наприклад, це може бути ритуал, щоб дитина не забувала, що ми повинні з нею почистити зубки. Або почитати казку. Або заспівати пісню. Повірте, це дуже крута штука і вона перевірена на особистому досвіді, – ділиться Олександр Остапа з Тато Хаб.

За його словами, так само можна обмінюватися реальними матеріальними речами: і дитина, і тато можуть надсилати малюнки, писати паперові листи.

– Батько може передавати свої особисті речі, футболку чи рюкзачок, тобто те, до чого він торкався, – каже Євген Гречаник.

Як правильно налагодити зв’язок з дитиною, про що говорити по телефону, як не втратити довіру, як корисно проводити разом час, – все це можна обговорити з психологом мережевого клубу Тато хаб, фахівці якого працюють по всій Україні. Причому в Донецькій області вони стали ще й центрами гуманітарної підтримки місцевих жителів.