Почастішали випадки викрадання людей: поради, як поводитися тим, хто вимушено виїхали за кордон

біженці
Джерело: Depositphotos

Як не стати людям, які, рятуючись від війни в Україні, біжать за кордон, жертвою аферистів, шахраїв, а то й запеклих кримінальників. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підготувала низку рекомендацій і порад з цього приводу.

За 16 днів від початку військового вторгнення Російської Федерації на територію України на біженців і переселенців перетворилися мільйони наших співвітчизників.

Розгублені, вражені тим, що відбувається, іноді в шоковому стані, вони стають легкою здобиччю представників злочинного світу.

Зараз дивляться

– За період війни і евакуації українців до Європи, в основному в Польщі та Німеччині, почастішали випадки зникнення самотніх дівчат і жінок з України, – повідомила Нацрада.

І уточнила, що на вокзалах до біженців з України часто підходять люди і, представляючись волонтерами, просять показати паспорт. У підсумку вони забирають документ, садять своїх жертв у машини або автобуси, щоб нібито довезти до притулку, і люди зникають.

Поради тим, хто вимушено покинув територію України:

  • нікому не давайте в руки свій паспорт! Показати можна, віддавати – в жодному разі. Якщо паспорт намагаються вихопити або відібрати, кричіть, кличте на допомогу.
  • намагайтеся триматися разом з іншими переселенцями до прибуття в пункт надання допомоги. Не пересувайтеся Європою поодинці й не сходьте з поїзда або автобуса без необхідності.
  • довіряйте тільки рекомендованим волонтерам, а тим, хто себе називає такими – задайте зустрічні питання.

Якщо ж не знаєте, куди йти і що робити далі після перетину кордону, звертайтеся до співробітників поліції, прикордонників та інших офіційних осіб, а не до випадкових перехожих.

Джерело: Нацрада з питань телебачення і радіомовлення 

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка