Чи можна вакцинуватися людям, які перехворіли або хворіють на Covid-19

Чи можна вакцинуватися людям, які перехворіли або хворіють на Covid-19
Джерело: Pexels

Наявність антитіл не є протипоказом для вакцинації від Covid-19. Тобто якщо людина перехворіла, то вона все одно може зробити щеплення.

Про це у коментарі Фактам ICTV розповіла лікар-інфекціоніст Світлана Гук. Водночас тим, хто перехворів на коронавірус, дають можливість відтермінувати вакцинацію щонайменше на півроку.

Також лікар додала: якщо у людини є підозра, що вона наразі може бути носієм вірусу  або хворіти безсимптомно, тоді краще зачекати хоча би два тижні перед тим, як робити щеплення.

Зараз дивляться

Оскільки, якщо хворий на Covid-19 не знав свого діагнозу і вакцинувався, то є ймовірність, що теоретично це може погіршити протікання хвороби.

– Якщо ви дізналися, що людина, з якою контактували, отримала позитивний тест на коронавірус, то варто зачекати хоча би два тижні, щоб переконатися, що ваш організм наразі не перебуває у пасивному інфекційному процесі, – пояснює інфекціоніст.

Також Світлана Гук зазначає, що можна зробити ПЛР-тест або тест імуноглобуліну класу M, якщо людина все ж сумнівається і хоче знати точно, чи хворіла вона вже або хворіє зараз.

А от чи потрібно готуватися до вакцинації і на що варто зверати увагу перед тим, як йти робити щеплення – можна прочитати у нашому матеріалі.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка