Covid-вакцини: які з них зможуть захистити на довгі роки

Covid-вакцини: які з них зможуть захистити на довгі роки
Джерело: Depositphotos

Дослідження одразу трьох університетів – двох американських і британського – знайшли докази того, що наявні вакцини проти Covid-19 можуть ефективно працювати досить довго, навіть роками. Мало того, в перспективі Covid-вакцини можуть бути успішно використані для планового зміцнення імунної системи.

Зокрема, вчені дійшли висновку, що люди, щеплені мРНК-вакцинами, цілком можуть обійтися без додаткових посилювальних доз. У всякому разі доти, доки кількість мутацій Covid-19 не досягне принципово нової якості.

Річ у тім, що так само, як і віруси, імунна система людини теж перебуває в безперервному розвитку. Це ще раз підтвердив факт, встановлений під час досліджень, що такі вакцини, як Pfizer/BioNTech і Moderna здатні викликати стабільну імунну відповідь організму, яка може триматися роками, а у людей, що перехворіли на Covid-19, а потім ще й були щеплені, – все життя.

А от людям у віковій категорії 60+ з ослабленою імунною системою і тим, хто змушений приймати ліки, спрямовані на придушення імунітету, найімовірніше знадобляться дози Covid-вакцин, що посилюють ефект.

Щодо вакцин Johnson&Johnson або AstraZeneca, то, на думку вчених, їхній ефект буде менш тривалим на відміну від мРНК-вакцин.

Цікаво, що в результаті наукових експериментів, з’ясувалося, що дуже хороший ефект дає змішування певних вакцин. Наприклад, якщо першою дозою були Johnson&Johnson або AstraZeneca, а другою мРНК-вакцини. Або перша доза – Pfizer/BioNTech, а друга – AstraZeneca.

– Таке змішування вакцин, ймовірно, забезпечить потужний захист, – зазначив сказав Метью Снейп з Оксфордського університету.

За його словами, змішування вакцин сприяє продукуванню більшої кількості імунних клітин, здатних протистояти коронавірусу.

Національний інститут охорони здоров’я США наразі почав, клінічні випробування людей, які отримали дві дози вакцин, дозволених у цій країні. Головна мета наукової роботи – зрозуміти, чи зможуть додаткові дози Moderna збільшити кількість антитіл проти Covid-19. Перші результати дослідники обіцяють надати вже наприкінці серпня.

ДжерелоThe New York Times

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка