Мутацій Covid-19 не уникнути, але вакцинація запобігає тяжкому перебігу хвороби

6 Травня 2021, 11:33
Мутацій Covid-19 не уникнути, але вакцинація запобігає тяжкому перебігу хвороби
Джерело: Pexels

Коронавірус буде постійно мутувати, але Covid-вакцина запобігатиме важкому перебігу хвороби.

Про це заявив викладач Школи охорони здоров’я Києво-Могилянської академії Володимир Курпіта.

– Мутації, які відбуваються зараз із вірусом, призводять до того, що створити критичну масу людей, які би були повністю захищені від вірусу, не вдасться, – сказав він.

За його словами, основне завдання вакцинації, яке перед собою ставлять і США і інші країни — це запобігти тяжкому перебігу захворювання.

Зараз дивляться

– Ми зараз точно розуміємо, що вакцини, які присутні на ринку, дозволяють запобігати не інфекції, а запобігають тяжкому перебігу захворювання. Через це вірус буде постійно перебувати у суспільстві до того часу, поки не перехворіють усі люди, — сказав Курпіта.

Також він підкреслив, що віруси мутують постійно і кожного разу коронавірус приносить нові сюрпризи.

– Найбільше зараз говорять про три штами вірусу — це бразильський, британський та південно-африканський, у яких відбулись мутації у шипі, що дозволяє вірусу легше проникати у організм і швидше передаватись від людини до людини, а також уникати імунної відповіді, — підсумував Курпіта.

З грудня 2020 року у світі триває вакцинація проти коронавірусу. Щеплення роблять вакциною від Pfizer і BioNTech. Детальніше про імунізацію від коронавірусу у світі читайте на Фактах ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка