Супрун розвіяла міфи про вакцинацію

13 Березня 2019, 13:18
Супрун розвіяла міфи про вакцинацію
Джерело: Pexels

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун висловила надію, що зовсім скоро людство почне довіряти виключно доказовій медицині, але поки цього не сталося треба ламати степеотипи про шкоду вакцинації.

Щеплення — найбезпечніший спосіб захиститися від інфекційних хвороб і подолати їх назавжди.

  • Міф 1. Введення трикомпонентної (тривалентної) вакцини шкідливе і що не можна колоти дитині відразу кілька вакцин, бо це перевантажує імунітет. Якщо уже хворів кором, то вакцина не потрібна.

Хибне уявлення сформувалося з думкою, що більше мікробів потрапляє в організм, то сильніше перевантажується імунна система. Але цим ви недооцінюєте імунну систему або ж переоцінюєте вплив “чужорідної” речовини — антигенів, що містяться у вакцині. Мікроби, що є причиною того самого болю у горлі або застуди дають дитині більше антигенів, ніж будь-яка вакцина.

Не шкідлива вакцинація навіть, якщо ви уже перехворіли якоюсь хворобою і у вас сформувалися антитіла.

Читайте: Їжа з мікрохвильової печі не шкодить здоров’ю – Супрун розвіяла популярні міфи

  • Міф 2. Вакцини проти кору пригнічують імунітет, тому в період епідемічного сезону грипу не можна проводити масову вакцинацію проти кору.

Результати досліджень твердять протилежне. Вчені проаналізували стан здоров’я у вибірки, яка зробила щеплення під час епідемсезону і виявили, що вакцинація від кору не підвищує ризики бактеріальних чи вірусних інфекцій.  

  • Міф 3. Вакцини повинні бути вітчизняними, а не закордонними, щоб відповідати “імунним потребам нації”. 

Не існує поняття “імунна потреба нації”, тому що хвороби не мають географічних кордонів. Вірус дифтерії чи поліомієліту можна підхопити і в Африці, і в Америці.  У виробництві вкцини важлива не країна, яка виготовляє, а національна приналежність людей, яким вона вводиться. Вимоги до виробництва вакцин насправді дуже жорсткі, тому говорити про неякісні вакцини не варто.

  • Міф 4. Вакцини викликають аутизм.

Дослідники уже давно спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. 

  • Міф 5. Вакцинація проти кору заборонена в Японії

В Японії не заборонена вакцинація проти кору. Навпаки — щеплення проти кору та краснухи входить до планової вакцинації згідно календарем щеплень Японії.

Наразі Японія має високий рівень імунізації проти кору. Так, у 2016 році рівень охоплення вакцинацією становив 97%, за даними ВООЗ від 20 червня 2018 року.

Раніше Супрун розповідала чи можна пошкодити коліна під час бігу.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка