Адаптація вакцин під нові штами і постачання в Україну – коронавірус 21 січня

21 Січня 2021, 17:17
Адаптація вакцин під нові штами і постачання в Україну – коронавірус 21 січня

Кількість хворих на коронавірус з кожним днем зростає.

В Україні, станом на 21 січня, виявили 5 583 нових випадків. Загалом за весь час пандамії захворіли 1 177 621 українців. Серед захворілих – 173 дитини та 229 медпрацівників.

За добу одужали 13 981 осіб, померли – 241.

Зараз дивляться

Вакцина від коронавірусу

У МОЗ України очікують, що легальна вакцина проти коронавірусу з’явиться на комерційному ринку ближче до літа 2021 року.

Очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що згідно з планом вакцинації населення проти коронавірусу, усі громадяни України мають бути вакциновані за гроші держави.

Окрім того він зазначив, що вже два постачальника вакцини готові постачати Україні свої препарати. З компанією Sinovac угода вже укладена, з іншою компанією передбачається підписання відповідних документів найближчим часом.

Про те, хто друга компанія-розробник міністр не вказав.

Смерть подружжя

У США подружня пара померла від Covid-19 з інтервалом у 19 хвилин, тримаючись за руки у лікарні. В кінці грудня вони відсвяткували 70-річчя шлюбу.

Діти подружжя поділилися історією своїх батьків. 89-річного Діка Міка та його 87-річну дружину Ширлі госпіталізували у лікарню на початку січня.

Спочатку їх помістили в різні палати. Однак на прохання дітей подружжя перемістили в загальну палату. Чоловік та дружина були у черзі на щеплення від Covid-19. Вони померли за три дні до вакцинації.

Коронавірус у світі

В Угорщині видали тимчасовий дозвіл на використання російської вакцини проти коронавірусу Супутник V. В Угорському національному інституті фармації і харчування зазначили, що її використовуватимуть у країні впродовж шести наступних місяців.

Після цього дозвіл на використання цієї вакцини можуть продовжити.

Національний інститут інфекційних захворювань у Йоганнесбурзі повідомив, що вакцини від коронавірусу, ймовірно, доведеться вдосконалювати, щоб забезпечити захист від нових штамів.

За даними дослідження, здатність антитіл нейтралізувати новий варіант вірусу впала у вісім разів. А під час тестування плазми на пацієнтах із новими штамами коронавірусу її ефективність впала в 64 рази, тоді як у інших не змінилася.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка