Авіган під час коронавірусу – чи допомагає препарат

Авіган під час коронавірусу – чи допомагає препарат

Ефективність препарату Авіган (Фавіпіравір) у боротьбі з коронавірусною інфекцією не доведена. Це питання поки на стадії вивчення.

– Це противірусний препарат, який використовується для лікування грипу в Японії. Є дані, що, можливо, він допомагає у лікуванні коронавірусу. Але їх ще дуже мало, – каже терапевт Роза Дорошенко.

За її словами, Авіган використовувався в Китаї для лікування хворих на коронавірус, які перебували у вкрай важкому стані. І був позитивний результат. Але офіційних рекомендацій щодо застосування цього препарату поки немає.

Читайте: Чи допомагає гропринозин у лікуванні коронавірусу

Але навіть якщо вони і будуть, то його можна рекомендувати тільки хворим з тяжкою формою коронавірусу.

– Це, очевидно, не препарат для легких форм грипу або коронавірусу. Він може призначатися тільки в стаціонарі. І тільки для тяжкохворих. Пацієнтам з легкою формою грипу або коронавірусу він не потрібен. Це сильний препарат з низкою побічних ефектів, – додає Роза Дорошенко.

На щастя, відзначає терапевт, препарат не продається в Україні і його не можна дістати в аптеці. Але навіть якщо до когось він потрапить в руки, займатися самолікуванням лікар не рекомендує.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи допомагає препарат тоцілізумаб у лікуванні коронавірусу.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка