Британські вчені виявили новий наслідок коронавірусу

22 Березня 2021, 18:03 Ольга Тетеріна
Британські вчені виявили новий наслідок коронавірусу
Джерело: Depositphotos

Наслідком коронавірусу може стати порушення роботи вестибуляного та слухового апарату.

Про це заявили науковці з Манчестерського університету та Манчестерського біомедичного центру досліджень. Професор Кевін Манро і доктор філософії Ібрагім Альмуфаррідж знайшли 56 досліджень, які виявили зв’язок між Covid-19 і слуховими і вестибулярними проблемами.

Вони використали дані про симптоми, пов’язані з коронавірусом, в основному використовувалися анкети або медичні записи, а не більш надійні з наукового погляду тести слуху.

За результатами аналізу, у 7,6% людей, які перехворіли на Covid-19, зафіксували втрату слуху на різних рівнях. Водночас 14,8% відчували дзвін у вухах, а ще 7,2% скаржилися на запаморочення.

Нещодавно професор Манро проводив дослідження, у якому понад 13% пацієнтів, які одужали після коронавірусу, повідомили про зміну слуху.

– Ми сподіваємось, що це дослідження стане свідченням того, що все ж існує сильний зв’язок між коронавірусом та проблемами зі слухом, – зазначили автори дослідження.

Наслідки після Covid-19

До наслідків коронавірусу разом з ураженням легень, проблемами з нирками та серцем, а також неврологічними розладами може додатися розвиток цукрового діабету.

Окрім фізичного здоров’я, коронавірус завдає шкоди психологічному стану. Численні карантинні обмеження, у яких змушене жити людство, змінюють звичний ритм життя.

Детальніше про наслідки після Covid-19 читайте на Фактах ICTV.

Джерело: Medical Xpress

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка