Нині немає жодних даних, які б свідчили про те, що вакцини від коронавірусу не ефективні проти штаму Омікрон. А щоб це визначити, необхідно провести дослідження.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я на запит Фактів ICTV. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на штам Омікрон буде доступна.
Всесвітня організація охорони здоров’я назвала новий штам Covid-19 Омікрон таким, що викликає занепокоєння. Таку ж саму класифікацію надав Європейський центр контролю за хворобами.
Випадки зараження цим штамом вже виявили у Південно-Африканській Республіці, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Станом на 26 листопада нові випадки також були зафіксовані у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Усі зараження пов’язані з подорожами до країн Африки.
Поки що точно не зрозуміло, чи передається Омікрон швидше, ніж штам Дельта. Також достеменно невідомо, чи викликає нова мутація важчий перебіг захворювання порівняно з іншими варіантами.
У МОЗ додали, що новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту.
Як вберегтися від штаму Омікрон?
– Ефективними профілактичними заходами проти Омікрону залишаються: використання захисних масок, відстеження контактів та дотримання дистанції, – зазначили у МОЗ.
Міністерство закордонних справ вже рекомендувало громадянам України утриматись від поїздок до країн, де виявили цей штам.
