Чим небезпечний індійський штам Дельта – лікарі

Чим небезпечний індійський штам Дельта – лікарі
Джерело: Depositphotos

Індійські лікарі помітили, що симптоми штаму коронавірусу Дельта відрізняються від тих, які проявляються у пацієнтів зі звичайним Covid-19.

Фахівці вважають, що саме цей штам, який вперше зафіксували в Індії, викликав спалах захворюваності у країні. Штам Дельта більш заразний, ніж інші варіанти вірусу, і небезпечний.

Зазвичай у хворих з Індії під час коронавірусу спостерігають порушення слуху, важкі розлади шлунку та утворення тромбів, що призводить до гангрени.

Зараз дивляться

– У деяких пацієнтів розвиваються мікротромби або малі згустки крові, такі серйозні, що призводять до загибелі уражених тканин і розвитку гангрени, – зазначив кардіолог з Мумбаї Ганеш Манудхане.

За його словами, двом пацієнтам через це ампутували пальці, а одному з них – ще й стопу. Фахівці також виявили випадки утворення тромбів у кровоносних судинах, що живлять кишківник, через що пацієнти відчувають біль у животі. Люди звертаються до лікарів через втрату слуху, з набряками на шиї та важкою формою тонзиліту.

Періатр Четан Мундада додав, що штам Дельта поширюється дуже швидко та загрожує дітям.

Нещодавно міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Генкок повідомив, що штам коронавірусу Дельта, який вперше виявили в Індії, приблизно на 40% заразніший за штам Альфа, зафіксований у Великій Британії.

Нині індійський штам зафіксували вже у 62 країнах, проте в Україні його не виявили.

Джерело: ТheРrint

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка