Коронавірус: Супрун розповіла, чи можна провітрювати приміщення

8 Квітня 2020, 17:54
Коронавірус: Супрун розповіла, чи можна провітрювати приміщення

Немає ризику захворіти на коронавірус шляхом провітрювання приміщення.

Про це розповіла екс-глава МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, ризик підхопити вірус, бактерію або грибок зростає, якщо приміщення не провітрювати.

Зараз дивляться

Супрун додала, що коронавірус передається в основному через контакт з краплями, які утворюються в процесі дихання, кашлю або чхання від інфікованої людини. А також, якщо торкнутися поверхні предметів, на які ці краплі приземлилися, а потім тією ж рукою доторкнутися носа, рота або очей.

ЧитайтеЯк мило та спирт вбивають вірус Covid-19 – пояснення лікаря

Можливість передачі коронавірусу через повітря зараз досліджується.

– Але пам’ятайте, якщо просто відкрити вікно для провітрювання — ви не наражаєте себе і свою сім’ю на небезпеку. Навпаки, доказові рекомендації щодо захисту від Covid-19 заохочують частіше провітрювати приміщення, – написала вона.

Супрун закликала українців провітрювати кімнати якомога частіше, робити вологе прибирання, очищати поверхні за допомогою миючих засобів або дезінфекторів.

– Дозволяйте собі іноді виходити на прогулянку, щоб подихати свіжим повітрям (але дотримуйтеся правил, які діють у вашому місті). Краще рано вранці чи пізно ввечері, коли менше людей і простіше тримати дистанцію. Прогулянки корисні і для легень, і для м’язів, і для розхитаних карантином нервів, – резюмувала вона.

Раніше Супрун розповіла, що автомобіль, яким користуються кілька людей, теоретично може бути носієм коронавірусу. За її словами, систематична дезінфекція автомобіля зменшує шанси заразитися і вимагає не так багато часу, як здається.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка