Найгірший Covid-сценарій: на Алясці вирішили обмежувати медичну допомогу

аляска
Джерело: Depositphotos

Наприкінці минулого тижня на Алясці в США були активовані протоколи надзвичайних кризових ситуацій, які дозволяють 20 медичним закладам обмежувати надання допомоги в разі потреби. Це викликано високими показниками захворюваності на коронавірусну інфекцію за останні дні, що створює непосильне навантаження на обмежену систему охорони здоров’я штату.

Чинники, які змусили державу активізувати кризові стандарти догляду, – це, зокрема, брак медичних ресурсів у деяких медзакладах, дефіцит персоналу та труднощі з переведенням пацієнтів через обмежену кількість ліжок. Крім того є обмеження в замісній нирковій терапії та постачанні киснем.

Згідно з даними, зібраними центром системних наук та інженерії Університету Джонса Гопкінса, з 22 до 29 вересня у кожної 84-ї людини на Алясці було діагностовано Covid-19. Наступним за величиною показником була одна зі 164 осіб у Західній Вірджинії.

Зараз дивляться

– Перехід до антикризових стандартів медичної допомоги – це не те, що ми сприймаємо легковажно. Це відповідь на дуже серйозний сплеск Covid-19 в нашій громаді, – заявила головний лікар лікарні Фербенкса Анжеліка Рамірес.

Лікарня Фербенкс Меморіал минулої п’ятниці активувала свою власну політику через нестачу ліжок, персоналу та лікування моноклональними антитілами, а також неможливість переводити пацієнтів.

Таких заходів було вжито того самого дня, коли штат повідомив про 1 044 нові випадки захворювання, 108 з яких було зафіксовано в районі Фербенкса. Лікарня повідомляє, що 35% її пацієнтів у суботу лікувалися від Covid-19.

З березня 2020 року на Алясці з населенням близько 731 тис. осіб зареєстровано 110 850 випадків Covid-19. У вересні було зафіксовано понад 24 тис. нових випадків захворювання.

Дельта-варіант призвів до різкого сплеску захворювання саме в цьому штаті, де ніколи не існувало мандату на масове використання медичних масок. Що ще раз наочно демонструє важливість дотримання карантинних обмежень і, звісно, вакцинації проти смертельно небезпечної інфекції.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка