Науковці вперше виявили чутливі клітини до хвороби Альцгеймера

Науковці вперше виявили чутливі клітини до хвороби Альцгеймера

Деякі нейрони людського мозку помирають першими або проявляють підвищену вразливість до хвороби Альцгеймера. Це відкриття у майбутньому може допомогти розробити методи лікування захворювання.

Про це заявили науковці з університету Кардіффа у Великій Британії. Вони зробили посмертний аналіз мозку людей, які страждали на хворобу Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку.

Зараз дивляться

Дослідники вивчали дві області мозку: енторінальну кору та верхню лобову звивину. Перша область відповідає за пам’ять, а друга – відіграє роль у функціях, пов’язаних зі самосвідомістю.

Вони помітили, що збудливі нейрони у цих областях мозку були найбільш уразливими з клітин на різних стадіях розвитку хвороби. Кількість цих нейронів на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера зменшилася майже на 50%.

Також науковці визначили, що одними з найважливіших клітин у мозку є астроцити, які регулюють активність нейронів і захищають мозок від хвороб та інфекцій. Під час дослідів вони показали більшу активність під час виникнення захворювання в головному мозку.

Це дослідження проводили на зразках мозку, узятих у чоловіків із певним геном, що пов’язаний з хворобою, але науковцям поки що важко сказати, чи будуть ці результати такими самими в жінок.

До слова, у пацієнтів, які мають неврологічні розлади і одночасно хворіють на коронавірус, є підвищений ризик смертельних випадків.

Згідно з дослідженнями, у людей, які перенесли інсульт, ймовірність смерті була вдвічі вищою (49% смертності) порівняно з  контрольною групою (24% смертності). Серед пацієнтів з розсіяним мисленням рівень смертності становив 40%.

Джерело: Sciencealert

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка