Названі чотири фактори, які впливають на смертність від Covid-19

Названі чотири фактори, які впливають на смертність від Covid-19

CNN проаналізував перебіг зараження на коронавірус в Південній Кореї та Італії та виживання хворих на Covid-19 у цих країнах. Як з’ясувалося, практика боротьби з інфекцією та гендерно-вікові характеристики тих, хто захворів, вплинули на показник виживання після захворювання на коронавірус.

Які це фактори?

Фактор 1. Можливість зробити тест на коронавірус

Зараз дивляться

Тестування не допускає поширення інфекції серед населення.

– У Південній Кореї рівень тестування був досить високим – 3 592 тести на мільйон людей станом на 8 березня, а смертність серед заражених досить низькою – 66 смертей. Італія ж навпаки тестує значно менше людей – близько 826 осіб на мільйон, а смертність серед тих, у кого діагностували коронавірусну інфекцію, приблизно в 10 разів вища, – йдеться у матеріалі.

Фактор 2. Середній вік населення у країні

У країні з молодим населенням менше смертей від коронавірусу.

– За даними ООН на 2015 рік, Італія є другою після Японії за часткою літніх людей – 28,6% жителів цієї країни старші 60 років. Натомість у Південній Кореї лише 18,5% населення – люди, яким 60 і більше років, – наводить приклад CNN.

Читайте: У світі більше 215 тис. осіб інфіковані коронавірусом

Фактор 3. Стать

Важливу роль відіграє стать хворих: жінки частіше виживають після захворювання коронавірусом, дішли висновку журналісти ЗМІ.

– Під час спалаху в Китаї рівень смертності становив 4,7% у чоловіків і 2,8% у жінок. Це теж стало гарною новиною для Південної Кореї, де 62% випадків сталися саме серед жінок, – повідомляється у статті.

Фактор 4. Куріння

Куріння – ще один фактор, який впливає на рівень виживання.

– В Італії та Південній Кореї частка курців приблизно однакова: 24% та 27% відповідно. Проте серед курців у цих країнах є велика гендерна відмінність: в Італії курять 28% чоловіків проти 20% жінок, а в Кореї це близько 50% чоловіків і менш як 5% жінок, – підсумовує CNN.

Отже, у країнах, де у громадян є змога зробити тест на коронавірус, а саме населення молоде та не курить, більше шансів перенести пандемію без значних втрат.

В Україні ж поки тести на коронавірус не можна придбати в аптеках. Тестують громадян лише в лікарнях після звернення. Як заявив головний лікар країни Віктор Ляшко, нині Україна очікує більше 1 млн тестів.

Перевагою України є те, що у нас більшість населення складають жінки – 53,7 % проти 46,3 % (станом на 2019 рік). А ось мінусом буде захоплення українцями палінням та середній вік – старше 40 років.

Нагадаємо, сайт Факти ICTV зібрав усю необхідну інформацію про коронавірус.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка