Особливість спалаху віспи мавп: вірус поширюється переважно в ЛГБТ-спільноті

гомосексуали
Джерело: Depositphotos

Як заявили представники центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC) вірус мавпячої віспи, спалах якого спостерігається в країні наразі, переважно поширюється серед геїв і бісексуальних чоловіків.

Станом на вечір понеділка, 18 липня, органи охорони здоров’я США зафіксували 1 972 ймовірних або підтверджених випадки віспи мавп.

За даними CDC, на цей момент ризик віспи мавп низький, але експерти у сфері громадської охорони здоров’я говорять, що можна і потрібно себе захистити, особливо якщо ви перебуваєте в групі людей з підвищеним ризиком.

Зараз дивляться

Цей пул, на думку експертів CDC, охоплюють чоловіків, які мають секс ыз чоловіками, особливо тих, хто мав кілька сексуальних партнерів протягом останніх двох тижнів у районах з відомими випадками віспи мавп.

Нагадаємо, що симптоми мавпячої віспи зазвичай з’являються протягом трьох тижнів після інфікування і тримаються від двох до чотирьох тижнів.

Вірус зазвичай викликає висип з ураженнями, які можуть бути надзвичайно болючими.

Хворий на мавпячу віспу може передати вірус іншим в будь-який момент, поки його висип не заживе, струпи не відпадуть і на ураженій ділянці не з’явиться свіжий шар шкіри.

Вірус передається переважно через тісний фізичний контакт, але він також може поширюватися при дотику до таких предметів, як простирадла або рушники, якими міг користуватися хтось із мавпячою віспою, а також через тісні взаємодії лицем до лиця, наприклад, при поцілунку.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка