Протефлазід не рятує від коронавірусу

Протефлазід не рятує від коронавірусу

Пандемію Covid-19 недобросовісно використовують виробники псевдопрепаратів. На думку медиків, препарат Протефлазід компанії Екофарм не пройшов випробувань і є неефективним для лікування коронавірусу.

Протефлазід не рятує від коронавірусу

Біофізик, доктор фізико-математичних наук, провідний співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсілевський заявив, що препарат є спиртовою настоянкою з двох трав: вейника наземного 500 г/1 000 мл і трави щучки дернистої 500 г/1 000 мл. На думку лікаря, він не може дати обіцяного ефекту.

Зараз дивляться

– Навіть герпес лікує не дуже ефективно, а на коронавірус він буде діяти приблизно як аскорбінова кислота, – вважає лікар-інфекціоніст Ігор Марков.

Кандидат медичних наук, анестезіолог-практик Андрій Семянків, відомий також як медичний блогер MED Goblin, зазначає, що Протефлазід на 96% складається зі спирту та продається вже двадцять років.

– За десятиліття цим препаратом обіцяли допомогти не тільки в лікуванні коронавірусу, але й герпесу, гепатиту, грибка, ГРВІ та навіть ВІЛ, – говорить експерт.

Читайте: Дарниця готова виробляти препарат з гідроксихлорохіном для боротьби з коронавірусом

Протефлазід коштує від 300 до 600 гривень за флакон. Виробник заявляв, що він допомагає під час лікування вірусів герпесу, гепатитів, грипу, ГРВІ та ВІЛ-інфекції. Випробування препарату не проводилось, було зроблено лише комп’ютерне моделювання, яке нібито показало, що діюча речовина Протефлазід може блокувати механізми розмноження коронавірусу.

Сім років тому МОЗ України відніс цей препарат до псевдоліків, бо немає жодної міжнародної наукової роботи, що підтверджувала б противірусну дію рослинного складу цього і подібних препаратів.

Проте заступник директора Екофарм Олександр Гриневич намагався запропонувати препарат Кабміну, але уряд України відмовився.

До слова, протипаразитарний препарат івермектин може виявитися дієвим під час лікування коронавірусу. Про це заявили австралійські науковці за результатами дослідження у пробірці.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка