У людей після Covid-19 можуть виникнути інсульт та психічні розлади – дослідження

У людей після Covid-19 можуть виникнути інсульт та психічні розлади – дослідження
Джерело: Depositphotos

У людей, які перехворіли на коронавірус, у перші шість місяців може виникнути ризик розвитку психічних розладів та інсульту.

Про це заявили науковці з Оксфордського університету. Вони проаналізували електронні медичні картки пів мільйона пацієнтів у США та визначили імовірність розвитку у них психологічних та неврологічних розладів: розлади настрою, тривожність, психоз, деменція, інсульт.

Спеціалісти порівняли дані людей, які перенесли коронавірус упродовж останніх шести місяців, із людьми, які перехворіли на грип та інші респіраторні захворювання. Результати дослідження вказують на те, що саме Covid-19 спричиняє подальші розлади.

Зараз дивляться

У пацієнтів після коронавірусу на 16% частіше розвивалися психологічні розлади у порівнянні з тими, хто перехворів на інші респіраторні інфекції.

Науковці помітили, що люди, які мали важкий перебіг Covid-19, мали вищі ризики розвитку розладів, ймовірно, через переживання та стрес після госпіталізації.

Так, від змін настрою, тривожності тощо страждали 24% усіх пацієнтів після коронавірусу, а також 25% госпіталізованих, 28% людей, які були у реанімації, а також у 36% людей, які під час хвороби страждали на зниження уваги.

Також серед госпіталізованих з Covid-19 зріс ризик інсульту до 7%. Деменцію діагностували у 0,7% усіх пацієнтів з коронавірусом.

– Дослідження підтверджує наші підозри, що коронавірус пов’язаний не лише з респіраторними симптомами, а й з психологічними та неврологічними проблемами, — зазначив професор з Інституту психіатрії Дам Тіл Вайкс.

Панічні атаки після Covid-19

Кожен хоча б раз у житті відчував раптовий напад страху, коли мурашки по шкірі, серце вистрибує, холод у кінцівках, запаморочення, сухість у роті.

Під час паніки може виникнути страх смерті, тому що стан нагадує серцевий напад. Але насправді панічні напади не загрожують життю.

Детальніше про панічні атаки після коронавірусу читайте на Фактах ICTV.

Джерело: BBC

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка