У виграші не залишиться ніхто: чому не варто поспішати зі скасуванням Covid-обмежень

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Нове дослідження німецьких вчених показує пряму залежність між темпами вакцинації проти Covid-19 і зняттям обмежень, введених з початком пандемії.

Більше ніж через рік після початку пандемії Covid-19 програми вакцинації обіцяють полегшити багато проблем, спричинених цією хворобою, включаючи необхідні обмеження, які мали негативні соціальні та економічні наслідки.

Багато досліджень зосереджувалися на пріоритетах розподілу вакцин, а також на оптимальних способах боротьби з поширенням Covid-19. Однак питання про те, як здійснити плавний перехід від незахищеної популяції до можливого популяційного імунітету, залишалося відкритим.

Зараз дивляться

Щоб відповісти на це питання, співробітники Інституту динаміки та самоорганізації Макса Планка в Німеччині застосували математичне моделювання до епідеміологічних даних і даних вакцинації з Німеччини, Франції, Великої Британії та інших європейських країн.

Зокрема, вони кількісно оцінили швидкість, з якою обмеження можуть бути зняті під час розгортання вакцинації, щоб знизити ризик повторних хвиль Covid-19.

Розглянувши різні ймовірні сценарії, дослідники прийшли до висновку, що подальших серйозних хвиль захворюваності можна уникнути тільки в тому випадку, якщо обмеження будуть зняті не швидше, ніж темпи, продиктовані прогресом вакцинації, і що в принципі у виграші не залишиться ніхто, якщо послабити обмеження занадто швидко.

Результати показують, що навіть після вакцинації 80 відсотків дорослого населення, нові, більш заразні варіанти Covid-19 можуть викликати нову хвилю і розтрощити відділення інтенсивної терапії, якщо скасувати всі обмеження.

– У такому випадку обмеження повинні бути швидко відновлені, що призведе до зникнення міражу свободи, – говорить співавтор Віола Приземанн.

На її думку, рання відміна обмежень призвела б до високих витрат на захворюваність і летальність.

Дослідники кажуть, що їх результати показують, що, незважаючи на громадський тиск, політикам не слід поспішати з ослабленням обмежень і що необхідний високий рівень вакцинації, особливо серед груп високого ризику.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка