Втрата пильності до Covid-19 призводить до сумних наслідків – дослідження

Втрата пильності до Covid-19 призводить до сумних наслідків – дослідження
Джерело: Depositphotos

Вчені Каліфорнійського університету в США перевірили, як повідомлення щодо летальних випадків внаслідок зараження Covid-19 із часом втратили гостроту сприйняття, порівняно з початком пандемії. І як це вплинуло на поведінку людей в умовах епідеміологічної кризи.

На початку 2020 року, коли пандемія Covid-19 тільки розгорялася, люди намагалися неухильно виконувати всі запобіжні заходи: постійно мили руки, не виходили з дому, дотримувалися соціальної дистанції.

Але через 11 місяців суспільство почало ігнорувати попередження про потенційні небезпеки зараження коронавірусною інфекцією. Чим же загрожує така втрата пильності?

Зараз дивляться

– Передусім нам потрібно зрозуміти, як і чому страшні новини щодо здоров’я із часом втратили вплив, незважаючи на кількість померлих від Covid-19, що швидко зростає, – зазначила докторант із комунікацій і провідний автор статті Ханна Стівенс.

Дослідники вивчали реакцію людей на новини про Covid-19 в одному із соціальних месенджерів. І дійшли  розуміння, що градус тривоги та емоційного співчуття з приводу смертей від Covid-19 помітно впав.

– Covid-19 залишив незгладимий слід в історії. Тож тепер варто подумати, що пішло не так, щоб ми могли краще спілкуватися під час майбутніх криз у сфері охорони здоров’я. І ​​навіть зараз, коли Дельта-варіант стає дедалі поширенішим, – говорить Стівенс.

Протягом 11 місяців команда використовувала комп’ютеризовану методологію для аналізу рівнів лінгвістичної тривожності у сотнях новинних статей про Covid-19 в месенджері. Потім науковці зіставили результати із кількістю померлих від Covid-19 у Сполучених Штатах.

Дослідження засвідчує необхідність глибше зрозуміти, як повторно привернути увагу громадськості і мотивувати її до дій в умовах нинішньої надзвичайної ситуації, впевнені автори наукової роботи.

Вони глибоко переконані, що перевірка ефективності різних стратегій інформування щодо ризиків для здоров’я цілком може означати у подальшому різницю між життям та смертю.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка