Відео Новини

Як перевіритися на Covid-19, не виходячи з дому

Як перевіритися на Covid-19, не виходячи з дому

У лікарнях тестують на коронавірус лише пацієнтів з пневмонією та тих, хто контактував з інфікованими. Проте тепер можна перевіритися на Covid-19, не виходячи з дому і використовуючи  експрес-тести.

У Києві експрес-тести можна знайти майже в 100 аптеках, але спершу варто перевірити в інтернеті, де вони є. Ціни коливаються – від 400 до 600 грн.

Завідувач столичної аптеки Андрій Лобанов сказав, що особливі знання не потрібні.

– Є тест-смужка, скарифікатор, піпетка і серветка стерильна. Якщо тест проводитиметься у домашніх умовах, можна палець проколоти скарифікатором. Першу кров прибираємо, другу капаємо на тест, – розповів фармацевт.

Загалом потрібно чекати 10 хвилин, хоча вже за кілька секунд з’являється перша смужка. Якщо вона так і залишиться одна, це означає, що у вас немає коронавірусу. Якщо ж з’являться друга й третя – це привід для тривоги.

Читайте: ПЛР або експрес: як відбувається тест на коронавірус і чи можна його купити

Виробник запевняє, що тести вже перевірили на пацієнтах із підтвердженим коронавірусом, і вони збіглися на 100%.

– Цей тест може показати результат на 3-4 день після контакту з хворим, але у кожної людини імунна система працює індивідуально, – розповіла Ірина Цимбал, комерційний директор компанії-виробника тест-систем.

Тому, за її словами, навіть якщо на 3-4 день негативний результат, бажано зробити повторний тест через 5-7 днів.

Читайте: Коронавірус в Україні – статистика по областях

Водночас вона зауважила: бажано, щоб тестування проводив лікар, бо через неправильний забір крові результат може бути хибним. А ще виникає спокуса приховати небажаний діагноз.

https://player.ictv.ua/embed/74ccb22d9ce6260a0cc4a3928ff8e9b30541a6a150538f724b0c8d0ed70275ec

Нагадаємо, симптоми коронавірусу можуть проявлятися через 2-14 днів після інфікування. Тому раніше Факти ICTV писали, як виявити Сovid-19 і коли звертатися до лікарів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка