Відео Новини

Як правильно мити руки: розповідає голкіпер Андрій Пятов

мытье рук

До Всесвітнього дня миття рук 15 жовтня 2021 року Охматдит запускає соціальну кампанію про необхідність правильної гігієни рук Just миль it! Ініціював проведення кампанії лікар-гематолог, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ Охматдит Олександр Лисиця.

У проекті взяв участь відомий український футболіст Андрій Пятов, капітан національної збірної.

Зараз дивляться

 – Вчу своїх дітей дотримуватися правила мити руки понад 20 секунд, – пояснює Андрій. – Це не займає багато часу, проте такий маленький крок може вберегти організм і позбавити проблем.

За словами епідеміолога, завідувача відділу оцінки ризиків та інфекційного контролю Охматдиту Катерини Сояк, кожні 30 хвилин людина стикається з 840 тис. мікробів.

– Майже 80% хвороб переносяться за допомогою рук, – пояснює лікарка. –  Вони виступають механізмом передачі кишкових і гострих респіраторних інфекцій, серед них і Covid-19.

Та ми здатні контролювати гігієну рук, отже, можемо таким чином загальмувати поширення мікробів. Обов’язково треба мити руки після повернення з вулиці, відвідування вбиральні та у всіх випадках, коли руки забруднені. 

Охматдит прагне навчити людей мити руки правильно – з милом протягом 20 та більше секунд. Це може убезпечити людей від хвороб. А у медичних закладах це спосіб запобігти поширенню антибіотикорезистентних бактерій, що спричиняють смертельні захворювання.

Миття рук здається нам банальним, але саме це інколи рятує життя. Особливо у лікарняних стінах, де недотримання правил гігієни може коштувати життя пацієнтам.

Джерело: Охматдит.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка