Фото Новини

За нігтями можна визначити, чи є у вас Covid-19 – дослідження

За нігтями можна визначити, чи є у вас Covid-19 – дослідження
Джерело: Depositphotos

Вже загальновідомо, що основними ознаками Covid-19 є лихоманка, кашель, втома, втрата смаку і запаху. Також відзначені і специфічні ознаки інфекції на шкірі. Але є ще одна частина тіла, на яку вірус впливає. Це – нігті.

У деяких людей, які перенесли Covid-інфекцію, нігті стають безбарвними або деформованими. Цей феномен так і був названий – Covid-нігті.

Вчені Університету Східної Англії виявили ще один симптом Covid-нігтя – червоний візерунок у вигляді півмісяця, який утворює опуклу смугу на білій області біля основи нігтів. Він проявляється раніше, ніж інші скарги на нігті, пов’язані з Covid-19. Його пацієнти помічають менш ніж через два тижні після постановки діагнозу.

Зараз дивляться

Подібні червоні півмісяці на нігтях, як правило, зустрічаються рідко, і раніше їх не бачили так близько до основи нігтя. Таким чином, подібна картина може бути виключно ознакою коронавірусної інфекції.

Механізм, що лежить в основі цього патерну у вигляді півмісяця, залишається не зрозумілим. Можливою причиною може бути пошкодження кровоносних судин, пов’язане з самим вірусом. З іншого боку, це може бути пов’язано з імунною відповіддю проти вірусу, що викликає утворення невеликих згустків крові і зміна кольору.

Важливо зазначити, що ці мітки, схоже, не викликають особливого занепокоєння, хоча не зрозуміло, як довго вони залишаються, оскільки в описаних випадках спостерігалися від одного до чотирьох і більше тижнів.

Читайте також, чи можна виявити вади розвитку плоду на ранніх стадіях вагітності.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка