Загроза державі: Латвія має намір оголосити мобілізацію медиків через Covid-ситуацію

латвия
Джерело: Depositphotos

Ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію настільки гостра, що міністерство охорони здоров’я Латвії має намір вже найближчої п’ятниці, 29 жовтня, просити уряд дозволити мобілізацію медичного персоналу, якого наразі катастрофічно не вистачає.

Про це на засіданні кабінету міністрів заявила керівник Центру медицини катастроф служби невідкладної медичної допомоги Діта Хейберга.

Згідно з латвійським законом, мобілізацію оголошують у зв’язку з ситуацією, яка загрожує благополуччю країни. Тоді уряд активує всі незадіяні ресурси, зокрема і людські, щоб не допустити обвалу, в даному випадку, системи охорони здоров’я.

МОЗ Латвії має намір оголосити про мобілізацію вже 2 листопада. Як повідомив міністр охорони здоров’я Даніел Павлютс, до цієї дати будуть визначені медичні спеціальності, які потраплять під мобілізацію.

Якщо статистичні показники захворюваності на коронавірусну інфекцію залишаться на нинішньому рівні, в країні також планується збільшення до 2 500 кількості ліжко-місць під Covid-хворих.

Латвія вже звернулася до Європейського Союзу з проханням підтримати систему охорони здоров’я додатковим медичним обладнанням.

Джерело: Delfi

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка