Здатні обходити імунний захист: у Нью-Йорку швидко поширюються нові версії Омікрона

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Дві нові версії Covid-варіанту Омікрон, що охопив світ за останні кілька місяців, активно циркулюють у штаті Нью-Йорк і можуть бути причиною зростання числа інфекцій у регіоні. Про це заявили представники охорони здоров’я штату.

За словами офіційних осіб, поки що нові віруси не викликають серйозніших захворювань, ніж попередні варіанти.

Ці Covid-версії швидко поширюються з перевагою в зростанні приблизно на 25%  порівняно з Омікроном, який сам по собі більш заразний, ніж будь-який попередній варіант.

Зараз дивляться

Поки що не зрозуміло, чи поширюються підваріанти швидше через більшу контагіозність або через поліпшену здатність обходити імунний захист організму.

Найімовірніше, один із нових підваріантів має мутацію, яка якраз і допомагає уникнути імунітету.

– Це просто нагадування про те, що люди повинні продовжувати вживати запобіжних заходів і проходити повну вакцинацію, якщо вони не завершили свій курс, – заявила державний вірусолог Кірстен Сент-Джордж.

Повідомляється, що в березні на нові підваріанти, які позначили, як BA.2.12 і BA.2.12.1, припадало понад 70% нових випадків у центральній частині штату Нью-Йорк, і зараз ця цифра перевищила 90%.

За словами Сент-Джордж, підваріанти були виявлені в більше ніж  40 інших країнах і у понад 30 штатах США.

В останні дні кількість нових випадків в США знову почала збільшуватися. Згідно з базами даних New York Times, станом на вівторок, 12 квітня, в країні в середньому було зареєстровано понад 31 тис. нових випадків на день. Це на 8% більше, ніж двома тижнями раніше

Зазначається, що кількість офіційно зареєстрованих випадків може бути занижена, оскільки доступ до домашніх тестів розширився, а результати таких тестів часто не повідомляються.

За словами експертів, поки  що не зрозуміло, наскільки серйозними будуть наслідки появи нових підваріантів Омікрона, який викликав набагато більше госпіталізацій і смертей у Великій Британії, ніж в Ізраїлі, тобто в країнах, де він з’явився раніше, ніж у США.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка