Зрозуміти першопричину: ВООЗ зробить другу спробу розібратися в походженні Covid-19

китай
Джерело: Depositphotos

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) ухвалила рішення відновити розслідування, метою якого є встановлення першопричини походження коронавірусу SARS-CoV-2.

Для цього буде створена нова група дослідників, до складу якої увійдуть близько 20 фахівців із лабораторної безпеки, біологічного захисту та генетики, а також експерти з хвороб тварин.

Наукові дослідження будуть проводиться не тільки в Китаї, а й на територіях інших країн. Щоправда, поки що невідомо, чи отримає нова команда дозвіл на роботу в самому Китаї.

Зараз дивляться

Нагадаємо, що наприкінці березня 2021 року ВООЗ опублікувала звітну доповідь за підсумками наукової експедиції в січні в Китай для вивчення походження Covid-19. Зокрема, в документі йшлося про те, що вчені так і не змогли дійти єдиного висновку з цього питання.

У доповіді також зазначалося, що як найбільш імовірну було висунуто версію про передачу вірусу між тваринами, а потім людині. Найменш імовірною вважається гіпотеза про виведення SARS-CoV-2 в лабораторних умовах. Тоді ж дослідники не рекомендували вивчати гіпотезу про витік SARS-CoV-2 з лабораторії.

Завданням нової групи, створеної ВООЗ, буде пошук даних, необхідних для запобігання майбутнім інфекційним спалахам, а також з’ясування впливу поведінки самої людини на виникнення нових хвороб.

На тому, щоб ВООЗ відновила розслідування, наполягали офіційні особи США, зокрема держсекретар Ентоні Блінкен. При цьому Китай вимагав, щоб організація під час дослідження походження вірусу зосередилася на інших країнах, таких як Італія і США.

Глава КНР Сі Цзіньпін, виступаючи на 76-й сесії Генасамблеї ООН, заявив, що Китай буде дотримуватися науково обґрунтованого дослідження походження Covid-19 і брати в ньому активну участь, категорично виступаючи проти будь-яких політичних маніпуляцій.

Джерело: The Wall Street Journal

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка