Задовго до появи тремору: найбільш ранні немоторні ознаки хвороби Паркінсона

Виктория Яснопольская журналист раздела Медицина
паркинсон

депозит

Як свідчать фахівці британської благодійної організації Parkinson’s UK, немоторні симптоми хвороби Паркінсона не впливають на рух. Вони включають в себе інші проблеми, як-от психічне здоров’я, проблеми з пам’яттю та біль.

Іншими словами, тремор, ригідність м’язів та сповільненість рухів є поширеними ранніми симптомами хвороби Паркінсона, але є й інші ознаки, про які слід знати.

Вважається, що приблизно одна з 500 осіб страждає на хворобу Паркінсона. При цьому чоловіки трохи частіше страждають на хворобу Паркінсона, ніж жінки.

На думку фахівців, є ознаки патології, які можуть бути попереджувальними знаками за роки або навіть десятиліття до рухових симптомів.

Ранні симптоми хвороби Паркінсона:

  • симптоми вегетативної нервової системи, як-от запор і шлунково-кишкові проблеми, нетримання сечі і сексуальні дисфункції;
  • депресія;
  • втрата нюху;
  • проблеми зі сном, зокрема синдром неспокійних ніг;
  • проблеми з мисленням і концентрацією уваги.

Експерти Національної служби охорони здоров’я Великої Британії (NHS) пояснюють, що симптоми хвороби Паркінсона зазвичай розвиваються поступово і спочатку слабко виражені.

— Хвороба Паркінсона — це стан, при якому частини мозку поступово пошкоджуються протягом багатьох років, — кажуть фахівці.

Вони відзначають, що слід звернутися до лікаря загальної практики, якщо ви занепокоєні тим, що у вас можуть бути симптоми хвороби Паркінсона.

Хоча зараз немає ліків від хвороби Паркінсона, важлива рання діагностика, щоб пацієнти могли отримати належне лікування та рекомендації щодо догляду.

Як повідомляється, у більшості людей з хворобою Паркінсона симптоми починають проявлятися, коли їм більше 50 років, хоча приблизно у одного з 20 людей з цим захворюванням перші симптоми з’являються, коли їм менше 40 років.

У NHS пояснюють, що більшість людей з хворобою Паркінсона в підсумку потребують ліків під назвою леводопа, які поглинаються нервовими клітинами мозку і перетворюються на хімічний дофамін, необхідний для передачі повідомлень між частинами мозку і нервами, що контролюють рух.

Більшість людей з хворобою Паркінсона лікують медикаментозно, хоча в деяких випадках використовується тип хірургії, названий глибокою стимуляцією мозку.

Британський орган охорони здоров’я пояснює, що ця операція також доступна в спеціалізованих центрах неврології по всій Великій Британії, але вона підходить не для всіх з цим захворюванням.

Джерело: Express