Чи можна курити після пломбування зубів: лікар пояснила, як це впливає на результат

Ольга Боднарчук редактор Юлія Гаврушко лікар-стоматолог
чи можна курити після пломбування зуба, стоматолог

Здоров’я зубів — це один із важливих аспектів загального стану людини. Після стоматологічних процедур необхідно дотримуватися певних рекомендацій для успішного загоєння та отримання максимальної користі від них.

Факти ICTV запитали в лікаря-стоматолога Юлії Гаврушко, чи можна курити після пломбування зуба.

Чи можна курити після пломби

Після пломбування зуба стоматологи зазвичай рекомендують уникати куріння. Однак важливо розуміти, що це ніяк не впливає, безпосередньо, на сучасні матеріали для пломбування та технологію роботи. Тобто лікарі можуть радити утриматися від звички загалом, не лише після процедури.

– Насправді зараз після лікування зубів чи реставрації немає жодних протипоказань. Куріння саме собою негативно впливає на організм у цілому, – наголошує лікар.

Тютюн має негативний вплив на загоєння тканин. Після процедури пломбування в ротовій порожнині можуть бути подразнення. Дим від цигарок містить токсичні речовини, які можуть посилювати його.

Також куріння може уповільнювати процес загоєння.

– Нікотинова кислота звужує судини і тим самим погіршує загоюваність ран (в тому числі в ротовій порожнині, також це стосується імплантації – доведено, що приживленість імплантів у курців менша), – пояснює стоматологиня.

Окрім того, цигарки можуть впливати на колір матеріалів для пломбування зуба. Швидше втрачатиметься природній колір та псуватиметься естетичний вигляд.

– Ми можемо говорити про утворення темного нальоту на зубах і реставраціях унаслідок довготривалого впливу тютюну та поганого очищення зубів, – говорить експертка.

Скільки не можна курити після пломбування зуба

Медики наголошують, що куріння шкодить усім системам організму, тому краще не відновлювати звичку після пломбування зуба.

Утриматися радять перший час після процедури, поки триває процес загоєння, зазвичай – до двох діб.

Важливо розуміти, що кожен випадок індивідуальний, найкраще – слідувати рекомендаціям саме вашого стоматолога.

– Краще запитайте у свого лікаря щодо будь-яких обмежень, – каже фахівчиня.