Експерти популярної онлайн-платформи доказової медицини Бережи себе пояснили, чому здорова вага далеко не завжди є гарантією відсутності проблем із поганим холестерином і що насправді впливає на накопичення небезпечної органічної сполуки.
Причини та наслідки
– Часто в нашому уявленні підвищений поганий холестерин пов’язаний із надмірною вагою. І справді трапляється, що у людей, які мають надлишкову вагу або ожиріння, спостерігається і рівень холестерину понад норму, – пишуть фахівці.
Однак, за їхніми словами, це не можна сприймати як причину і наслідок. Бувають ситуації, коли людина з нормальною вагою має підвищений холестерин і навпаки – холестерин у нормі у людини, яка має ожиріння.
Фактори ризику
За слова експертів, на рівень поганого холестерину (ліпопротеїнів низької щільності) впливає цілий комплекс чинників: від харчування та фізичної активності до якості сну та генетичної схильності.
Наприклад, є такий стан, як спадкова гіперхолестеринемія, коли рівень холестерину підвищений через несправну роботу певних генів. Цікаво, що близько 90% людей, які мають цей стан, не знають про це.
На цей показник також може впливати споживання алкоголю, паління, вживання деяких препаратів, проблеми з роботою щитоподібної залози та багато інших чинників.
Аналіз на холестерин
Саме тому важливо орієнтуватися не на вагу чи щось іще, а на результати щорічного профілактичного обстеження. Аналіз на холестерин входить до базового чекапу, отримати направлення на який можна у свого сімейного лікаря або лікарки.
Джерело: Бережи себе