Чому чоловіки та жінки по-різному відчувають біль: учені вважають, що й лікування мусить відрізнятися

Валентина Андрейко журналістка
чоловік і жінка

Дослідники з Університету наук про здоров’я Арізони виявили функціональні статеві відмінності в нервових клітинах, так званих ноцицепторах, які передають біль.

Що таке ноцицептори

Ноцицептори — це сенсорні рецептори, які викликають сприйняття болю, активуючись внаслідок травми, хвороби або пошкодження тіла.

Вони допомагають убезпечити нас. Приміром, ми відчуваємо біль, коли торкаємось чогось гарячого, це сигнал прибрати руку від джерела небезпеки та не завдавати собі ще більшої шкоди.

Для початку дослідники перевірили, як ці рецептори реагують на дві речовини: пролактин — гормон, відповідальний за лактацію та розвиток грудей — і орексин В — нейромедіатор, який допомагає регулювати сон.

Учені вибрали ці речовини на основі попереднього дослідження хронічного болю.

Вони виявили, що пролактин сенсибілізує лише жіночі клітини, а орексин В — лише чоловічі.

Відкриття пояснює, чому траплялися невдалі спроби лікування болю

– Приголомшливий висновок цих досліджень полягає в тому, що існують чоловічі та жіночі ноцицептори, чого раніше ніколи не визнавали, — сказав автор дослідження Френк Поррека.

Керівник Комплексного центру болю та залежності при Університеті наук про здоров’я Арізони Порекка зазначив також, що це відкриття може допомогти вченим розробити точні ліки для лікування болю у пацієнтів різної статі.

І нарешті вдасться пояснити невдалі раніше методи лікування, які могли мати позитивний ефект, згідно з останнім дослідженням, лише для чоловіків або лише для жінок.

Джерело: Newsweek