Коли не можна вживати кофеїн: експерт пояснила, після яких ліків не варто пити каву

Ольга Боднарчук редактор
кава

Відомо, що кофеїн може додавати трохи енергії людині. Однак він також впливає й на інші процеси в організмі, наприклад, може перешкоджати дії деяких ліків.

Джекі Лі, фахівець із безпеки ліків і фармацевт розповіла, з якими ліками краще не поєднувати напої з кофеїном.

– Кофеїн може взаємодіяти з різними ліками, потенційно спричиняючи побічні ефекти або знижуючи їх ефективність, – каже Джекі Лі.

З якими ліками не можна поєднувати кофеїн

Ефедрин, який використовується для лікування низького артеріального тиску, у поєднанні з кофеїном може викликати гіпертонічні кризи та субарахноїдальні крововиливи.

Препарати для лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) разом з кофеїном стають сильнішими. Це може спричинити підвищення частоти серцевих скорочень, артеріального тиску та занепокоєння.

Бронходилататори (для лікування астми) у поєднанні з кофеїновими напоями можуть підвищувати рівень теофіліну в крові.

– Вилучення з раціону продуктів, що містять кофеїн, може зменшити тривалість ефективної дії кожної дози теофіліну, – сказала експертка.

Бензодіазепіни та Z-препарати, що використовуються для лікування безсоння, можуть втрачати свою седативну дію під впливом кофеїну.

Якщо з надмірним споживанням кофеїну поєднати ліки, які мають знижувати артеріальний тиск, препарат може перестати діяти. Помірне вживання чаю або кави допускається.

Антибіотики класу хінолонів, як-от ципрофлоксацин, посилюють дію кофеїну. Через це можуть виникнути побічні ефекти.

Діуретики або сечогінні препарати разом із кофеїном мають сильніший ефект. Краще припинити вживання таких напоїв на час прийому цих ліків.