Взимку величезна кількість людей приймає полівітаміни навіть без поради лікаря. Вважається, що ці біодобавки наситять тіло мікроелементами і поживними речовинами, яких не вистачає взимку. А дехто переконаний, що прийом полівітамінів цілком заміняє усілякі дієти з великою кількістю овочів.
Кому не варто приймати полівітаміни
Полівітаміни випускають у різних формах, включно з жувальними цукерками, капсулами та навіть рідиною, популярність яких зростає.
– Я занепокоєна тим, що люди сприймають полівітаміни як таку собі милицю, яка дозволяє бути менш суворими щодо свого режиму харчування, — каже лікарка-терапевт Елізабет Ко.
Лікар Ко пропонує надавати пріоритет здоровому, збалансованому харчуванню замість того, щоб купувати полівітаміни.
Дослідження засвідчують, що прийом полівітамінів не приносить значної користі здоровим людям, попри те, що ці біодобавки містять вітаміни А, комплекс В, С, D і Е, а в деяких випадках такі мінерали, як магній і цинк.
Основна мета полівітамінів, зазначає лікарка,— заповнити прогалини в поживних речовинах, які природно містяться в їжі. Звідти їх і треба отримувати.
Елізабет Ко каже, що найповніший вміст усіх необхідних вітамінів і мінералів містить так звана середземноморська дієта.
Кому слід приймати полівітаміни
Однак, за словами Ко, є деякі люди, яким, можливо, доведеться подумати про додавання полівітамінів до свого раціону.
– Вегани та вегетаріанці зазвичай мають низький вміст вітаміну D, заліза, вітаміну B12, а рослинних джерел цих поживних речовин небагато, — наголошує вона.
Крім того, люди, які мають проблеми зі шлунком, запальні захворювання кишківника, а також ті, хто переніс резекцію тонкої кишки в минулому, мають порадитися зі своїм лікарем про прийом полівітамінів.
Для таких людей полівітаміни можуть мати визначальне значення.