Найжорстокіші вбивці людства – алкоголь, тютюн, оброблені продукти: доповідь ВООЗ

Валентина Андрейко журналістка
чоловік, сигарета, вино

За даними ВООЗ, тютюн, алкоголь, ультраоброблені харчові продукти й викопне паливо щорічно вбивають 2,7 млн осіб у Європі. Це приблизно чверть (24,5%) усіх смертей на континенті.

Хто і що нас убиває

За оцінками експертів:

  • через тютюнокуріння в Європі щороку помирає понад мільйон осіб;
  • алкоголь забирає життя 426 857 осіб;
  • понад 350 тис. осіб помирають через надмірне споживання ультраобробленої їжі, до якої належать ковбаси, картопля фрі й увесь фастфуд;
  • винуватцем ще 578 908 смертей називають викопне паливо.

Оприлюднена доповідь ВООЗ містить критику потужних індустрій, які стоять за цими найжорстокішими вбивцями людства.

У документі наголошується, що невелика кількість транснаціональних корпорацій має значну владу і перешкоджає регулюванню суспільних інтересів, які можуть вплинути на їхні прибутки.

Маркетингові стратегії на сторожі бізнесу, а не здоров’я

Ці індустрії використовують “оманливий” маркетинг і втручаються у спроби урядів запобігти таким смертельним захворюванням як рак, хвороби серця та діабет.

– Їхня тактика – експлуатація вразливих людей за допомогою цілеспрямованих маркетингових стратегій, – заявив регіональний директор ВООЗ у Європі доктор Ганс Клюге.

Аналіз ВООЗ показав, що жодна європейська країна не досягла цілей сталого розвитку ООН щодо скорочення куріння серед осіб віком від 15 років.

А що стосується алкоголю, то 53 країни Європи споживають більше алкогольних напоїв, аніж будь-який інший регіон у світі.

У ВООЗ зауважили, що законодавчі акти, що регулюють маркетинг алкоголю та нездорової їжі, діють у кількох країнах європейського регіону, однак вони часто мають недостатній захист.

Доповідь закликає уряди по всій Європі запровадити набагато жорсткіші правила продажу шкідливих для здоров’я продуктів, увести обмеження на монополістичну практику та лобіювання, а також домагатися, щоб торгові угоди та економічні закони віддавали пріоритет громадському здоров’ю.