В Англії в університетській лікарні Ковентрі 14 років поспіль проходив хімієтерапію онкохворий пацієнт. Йому кололи хімієтерапевтичний препарат темозоломід, який призначають для лікування злоякісної пухлини мозку гліобластоми.
Призначив хімієтерапію і забув про пацієнта на 14 років
Національна служба охорони здоров’я Британії рекомендує приймати крапельниці з ним не більше шести місяців. Про це мусив знати професор Ян Браун, який лікував пацієнта.
Про дивне і, можна сказати, злочинне призначення професора дізналися лише коли він пішов на пенсію. Тоді його наступник забив на сполох. Вибухнув скандал.
Розслідуванням безпрецедентного випадку зайнялися відповідні органи. І керівництво університетської лікарні змушено було визнати, що призначена Брауном хімієтерапія насправді була непотрібна і її обґрунтованість нічим не підтверджена.
Пацієнт, якого лікували від ракової пухлини головного мозку, сказав, що через тривале лікування почав страждати від болю в суглобах, шлунково-кишкових розладів, рецидивуючих виразок у роті та нудоти.
Тривале лікування темозоломідом загрожує вторинним раком
Адвокати, які представляють інтереси чоловіка, стверджують, що їм відомо про ще 12 таких пацієнтів цієї ж лікарні.
Експерти довели, що тривале лікування темозоломідом загрожує вторинним раком, хронічними проблемами з печінкою та посилює страх смерті.
Юридична фірма Brabners, яка представляє інтереси пацієнта, направила справу професора Брауна до Генеральної медичної ради.
Лікарю заборонили медичну практику
Зараз йому заборонена медична практика до завершення розслідування.
– Хімієтерапія темозоломідом протягом понад 10 років завдали значних збитків здоров’ю, добробуту та якості життя наших клієнтів, – зазначила керівниця відділу Brabners Фіона Тінслі.
Проте, як би там не було, варто наголосити, що чоловік із таким агресивним діагнозом і досі живий, попри вбивчі дози хімієтерапії. Хоча за статистикою лише 2% пацієнтів з цим видом пухлини виживають довше 10 років.