Перший у світі закон про заборону дітям користуватися соцмережами ухвалили в Австралії

Валентина Андрейко журналістка
дівчата-підлітки з гаджетами

Австралійський парламент ухвалив перший у світі закон про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років.

Закон ухвалено абсолютною більшістю голосів

Відповідно до закону такі платформи, як TikTok, Facebook, Snapchat, Reddit, X і Instagram, нестимуть відповідальність у розмірі до 50 млн австралійських доларів ($33 млн), якщо діти зможуть створити облікові записи.

Сенат ухвалив законопроєкт у четвер 34 голосами проти 19. Палата представників у середу переважною більшістю голосів схвалила закон 102 голосами проти 13.

– Закон підтримує батьків, які занепокоєні тим, що соцмережі шкодять їхнім дітям, – наголосив прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе.

Активістка і поборниця інтернет-безпеки Соня Райан, чию 15-річну доньку Карлі вбив 50-річний педофіл, який прикидався підлітком в інтернеті, вважає, що Австралія зробила важливий крок до захисту дітей від жахливої ​​небезпеки.

Її підтримав і Вейн Голдсворт, чий син-підліток Мак покінчив життя самогубством після того, як став жертвою онлайн-шахрайства з сексуальним підтекстом.

Аргументи критиків закону

Натомість противники закону заявили, що в ньому не було враховано позитивних і корисних сторін користування соціальними мережами, надто у підтримці психічного здоров’я підлітків.

Компанія Meta Platforms, якій належать Facebook і Instagram, вважає, що закон дещо поспішний, оскільки залишаються питання про його технічну основу та сферу застосування. А головне – про вплив таких заборон на дітей.

Викликає нарікання і те, що з ухваленням закону усім користувачам соцмереж необхідно  буде пройти ідентифікацію і підтвердити, що їм більше 16 років. А це вже порушення конфіденційності.

Критики стверджують, що закон ухвалили без належної перевірки. Заборона ізолює дітей, позбавить їх позитивних аспектів соціальних медіа, підштовхне їх у темну мережу, контролювати яку неможливо.