Американські дослідники виділили людські моноклональні антитіла проти грипу B, що є серйозною загрозою для дітей, людей похилого віку та осіб з ослабленим імунітетом.
У звіті, опублікованому в журналі Immunity, учені детально описали як терапія антитілами протидіє багатьом вірусним інфекціям, зокрема Covid-19.
Як терапія антитілами протидіє вірусним інфекціям
Сезонні вакцини проти грипу здатні боротися з вірусами А і В, але вони не завжди стимулюють імунну відповідь. Крім того, люди зі слабким імунітетом через вік або хворобу можуть не мати ефективної реакції на ці вакцини.
Низькомолекулярні препарати, що блокують нейрамінідазу, головний поверхневий глікопротеїн вірусу грипу, можуть допомогти на ранніх стадіях інфекції.
Однак їхня ефективність обмежена в серйозних випадках, і вони зазвичай менш дієві проти грипу B. Тому вчені знайшли інший метод боротьби із цим вірусом – терапію антитілами.
Дослідники виділили з кісткового мозку особи, попередньо вакцинованої проти грипу, дві групи моноклональних антитіл, що зв’язуються з різними частинами глікопротеїну нейрамінідази на поверхні вірусу грипу B.
FluB-400
Одне з антитіл, FluB-400, ефективно пригнічувало реплікацію вірусу в лабораторних культурах респіраторних епітеліальних клітин людини. Воно також захищало від грипу B на тваринних моделях за умови введенні шляхом ін’єкції або через ніздрю.
Вони виявили, що інтраназальне введення антитіл може бути ефективнішим і мати менше системних побічних ефектів, ніж традиційні внутрішньовенні інфузії або внутрішньом’язові ін’єкції.
Адже інтраназальні антитіла можуть захоплювати вірус у носовій слизі, запобігаючи інфікуванню підлеглої епітеліальної поверхні.
Ці результати будуть не тільки корисні для профілактики та лікування грипу B, а і сприятимуть розробці універсальної вакцини проти багатьох вірусних інфекцій, зокрема Covid-19.
Джерело: Medicalxpress