Дослідницькі групи зі Стенфордського університету в США, Університету Монаша в Австралії та Чжецзянського університету в Китаї розробили новий інсулін, що може здійснити революцію в лікуванні мільйонів хворих на діабет I типу по всьому світу.
Як це працює
Рішення полягає у використанні розумного інсуліну, який активується в організмі в міру необхідності, пропонуючи підхід до лікування, майже такий же ефективний, як і терапія за допомогою наявних лікарських препаратів.
Експерти розробили нову форму інсуліну, яка імітує природну реакцію організму на коливання рівня цукру в крові, що потенційно дає змогу скоротити частоту процедур до одного разу на тиждень.
Лише один раз на тиждень
Нині діабетикам першого типу необхідно вводити синтетичний інсулін до 10 разів на день. Хоча наявні інсуліни допомагають стабілізувати рівень цукру в крові, вони не можуть підлаштовуватися під наступні зміни.
Однак експерти вважають, що в майбутньому пацієнтам, можливо, доведеться вводити новий інсулін лише раз на тиждень.
Мільйони фунтів стерлінгів
За даними Guardian, на прискорення розробки нового інсуліну, чутливого до глюкози (GRI), було виділено мільйони фунтів стерлінгів.
Дослідницькі групи увійшли до числа тих, хто отримав грант у розмірі £3 млн на шість проєктів, спрямованих на створення “розумних” інсулінів. Чотири з цих проєктів присвячені розробці нових GRI, а ще один – створенню надшвидкодійного варіанта.
Святий Грааль
За словами експертів, нові інсуліни GRI стануть святим Граалем і нададуть значну допомогу пацієнтам, яким нині доводиться щодня контролювати свій стан, забезпечуючи контроль глікемії та уникаючи при цьому гіпоглікемії.
Джерело: Express