Спориш: лікувальні властивості рослини

Марина Мелехова редактор розділу Медицина
Спориш як лікарська рослина

Чи знали ви, що непомітна травичка, яку більшість людей вважає звичайнісіньким бур’яном, може стати найкращим союзником у боротьбі за здоров’я?

Як і від чого врятує спориш, а також кому не бажано його приймати – читайте у матеріалі Факти ICTV.

Спориш: лікувальні властивості

Спориш, або звичайний горець (Polygonum aviculare), широко використовують у народній медицині завдяки унікальним лікувальним властивостям.

Він багатий на вітаміни (C, K, A), флавоноїди, дубильні речовини, кислоти (щавлева, саліцилова) та мікроелементи, як кремній, магній та калій.

Такий склад позитивно впливає на організм. Тому відвари та настої на основі споришу часто рекомендують, якщо є проблеми з нирками та для загального оздоровлення.

Для приготування настою необхідно залити столову ложку сухого споришу склянкою окропу, а через 15-20 хвилин процідити і пити 2-3 рази на день.

Завдяки флавоноїдам і дубильним речовинам спориш ефективний у боротьбі запаленням суглобів і шлунково-кишкового тракту.

Рослина також стимулює обмін речовин і сприяє виведенню токсинів, що позитивно впливає на стан шкіри.

Вітаміни С і А зміцнюють імунну систему, підвищуючи стійкість до інфекційних захворювань.

Крім того, спориш покращує еластичність судин та має кровоспинні властивості, що робить його корисним для профілактики серцево-судинних захворювань, при носових кровотечах або під час менструації.

Спориш: протипоказання

Попри численні цілющі властивості до рослини варто поставитися з обережністю. Особливо людям з гіпертонією, вагітним та тим, хто має серйозні захворювання нирок, слід проконсультуватися з лікарем.

Джерело: Лікарські рослини в народній медицині України